Fudbaleri Mančester junajteda savladali su u 14. kolu engleske Premijer lige ekipu Arsenala sa 3:2.

Arsenal je do prednosti došao u 13. minutu nakon jedne krajnje bizarne situacije. Nakon što prilikom jednog opasnog napada “Tobdžija” Fred nagazio Davida de Heu, ovaj se našao na travi, a gol je bio nebranjen. Lopta je stigla do Emila Smit Roua koji ju je dobro zahvatio sa nekih 25 metara i poslao u gol koji je bio nebranjen.

Crveni đavoli” su izjednačili u 44. minutu nakon što je Bruno Fernandeš poslije asistencije Freda prizemnim šutem matirao Arona Remsdejla.

Nakon sedam minuta igre u drugom poluvremenu po desnoj strani je prošao Markus Rašford, uposlio Kristijana Ronalda koji je bio pribran i šutem po zemlji donio veliku radost na “Old Traford”.

Vrlo lijepa akcija Arsenala viđena je dva minuta kasnije kada je po desnoj strani istrčao Gabrijel Martineli i dodao loptu do Martina Odegarda koji je bio vrlo precizan ostavivši De Heu bez šansi.

U 68. minutu susreta u kaznenom prostoru Arsenala oboren je Fred, a nakon konsultacije sa VAR sobom dosuđen je penal. Ronaldo je snažno šutirao po sredini gol i stigao do svog drugog gola na meču, a ujedno postavio i konačan rezultat utakmice.

Mančester junajted će u narednom kolu biti domaćin Kristal Palasu, a Arsenal će gostovati Evertonu Evertonu.