Bernardo Silva

U okviru 14. kola engleske Premijer lige, fudbaleri Mančester sitija su savladali u gostima ekipu Aston Vile rezultatom 2:1. Golove za domaći tim postigli su Ruben Dijaz i Bernardo Silva, dok je jedini pogodak za domaćine postigao Oli Votkins.

Na taj način su ”Građani” nastavili niz od četiri pobjede i nalaze se na drugoj poziciji iza prvoplasiranog Čelsija, čiji je meč protiv Votforda bio prekinut nakon što je jedan navijač doživio srčani udar, o čemu više možete pročitati OVDJE.

Mančester siti je u prednost doveo Ruben Dijaz u 27. minutu, koji je nakon odličnog pasa Rahima Sterlinga predriblao protivničku odbranu i poslao loptu iza leđa Emilijana Martineza

U finišu prvog poluvremena Bernardo Silva je uduplao prednost gostujuće ekipe. Poslije jednog kontranapada, sjajno je u šesnaestercu Gabrijel Žesus pronašao Silvu, koji je silovito iz voleja zakucao loptu u mrežu Aston Vile za 2:0, a gol pogledajte OVDJE.

Na samom početku drugog poluvremena su domaći fudbaleri smanjili prednost ”Građana”, a pogodak je u 47. minutu postigao Oli Votkins na asistenciju Daglasa Luiza

Mogli su fudbaleri Aston Vile da dođu i do izjednačenja u 75. minutu, kada je Karni Čukvemeka ispratio centaršut u šestaesterac Sitija, šutirao glavom sa pet metara, ali je Ederson još bolje reagovao i spriječio protivnike da dođu do izjednačenja na ovoj utakmici.

U narednom kolu Siti će igrati u gostima protiv Votforda, dok će Aston Vila, s druge strane, na domaćem terenu dočekati Lester.