REUTERS/Russell Cheyne

Fudbaleri Ajntraht Frankfurta savladali su ekipu Grojter Firta sa 2:1 u 11. kolu Bundeslige, dok su Herta i Bajer Leverkuzen odigrali 1:1, a Keln i Union Berlin 2:2.

Ekipa Herte stigla je do vođstva u 42. minutu kada je Stevan Jovetić primo loptu u šesnaestercu i sa nekih 15 metara je ispalio projektil kog golman Bajer Leverkuzena nije mogao zaustaviti, te je domaćin poveo sa 1:0. Ipak bod timu iz Leverkuzena donio je Robert Andrić u 90. minutu jer je sačekao odbijenu loptu i poslao je iza leđa protivničkog golmana za 1:1.

Najefikasniji meč danas odigrali su Keln i Union Berlin i završilo je 2:2, a domaći tim je poveo u sedmom minutu. Jedan od domaćih igrača je zatresao prečku sa oko 30 metara, no Entoni Modeste je pritrčao i dao gol za 1:0. Gosti iz Berlina su izjednačili u devetom minutu preko Julijana Rajersona, pošto je uspio savldati protivničkog golmana sa oko 20 metara.

Na samom kraju prvog poluvremena igrači Kelna su izgubili loptu na svojoj polovini i to je odmah u 45. minutu kaznio Griša Promel golom sa oko deset metara i Union Berlin je poveo sa 2:1. Heroj domaćih navijača večeras je bio Modeste, pošto je nakon kornera glavom dao gol u 86. minutu za konačnih 2:2 i na veoma zanimljiv način je to proslavio.

Veoma zanimljiv meč odigrali su Grojter Firt i Ajntraht Frankfurt, gdje su gosti slavili sa 2:1. Nakon što su domaći igrači izgubili loptu Daiči Kamada je dodao do Sebastijana Rodea, a ovaj je sa vrha šesnaesterca šutirao i postigao gol za 1:0 u 75. minutu. Ekipa Grojter Firta je dala gol u 92. minutu pošto je Sedrik Iten bio najviši u skoku poslije kornera i glavom je zatresao mrežu gostiju za 1:1.

Pobjedu timu iz Frankfurta donio je Rafael Bor sa pet metara poslije centaršuta Filipa Kostića u 94. minutu i tako je Ajntraht trijumfovao sa 2:1.