(VIDEO) Bundesliga: Sigurne pobjede Bajern Minhena i Borusije Dortmund, fenomenalan gol Levandovskog

Fudbaleri Bajern Minhena savladali su ekipu Hofenhajma sa 4:0, dok je Borusija Dortmund istim rezultatom bila bolja od Arminije Bilefeld u devetom kolu njemačke Bundeslige.

Nakon što su u prethodnom meču savladali ekipu Bajer Leverkuzena sa 4:0, tim iz Minhena je sada ostvario sigurnu pobjedu nad Hofenhajmom od 4:0. Domaći tim je poveo u osmom minutu, no gol Serža Gnabrija je poništen zbog ofsajda.

Ipak isti igrač je u 16. minutu nakon prodora po desnoj strani uspio da matira protivničkog golmana za 1:0. Na 2:0 je povisio Robert Levandovski u 30. minutu kada je sa oko 20 metara postigao predivan gol.

Sve do posljednjih deset minuta nije bilo puno uzbuđenja u drugom poluvremenu, a onda je Maksim Čupo-Moting u 82. minutu sa oko pet metara pokupio odbijenu loptu i zatresao je mrežu rivala za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Kingsli Koman u 87. minutu i tako se po prvi put upisao u strijelce ove sezone.

Ekipa Frajburga ostvarila je pobjedu na gostovanju protiv Volfsburga sa 2:0. Prvi gol na meču dao je Filip Linhart u 27. minutu, da bi Lukas Holer u 68. minutu dao gol za konačnih 2:0 u 68. minutu.

Igrači Borusije Dortmund su savladali Arminiju Bilefeld na gostovanju sa 3:1. “Milioneri” su poveli golom Emrea Džana u 31. minutu sa bijele tačke, a na 2:0 je povisio Mats Humels u 45. minutu.

Džad Belingam je riješio sve dileme oko pobjednika kada je u 72. minutu postigao gol za 3:0,  da bi Fabijan Klos dao gol za 3:1 u 87. minutu.

Fudbaleri Lajpciga su trijumfovali protiv Grojter Firta sa 4:1, a gosti su poveli sa 1:0 preko Branimira Hrgota koji je bio precizan sa bijele tačke u 45. minutu.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Jusuf Poulsen je izjednačio na 1:1 u 47. minutu, a onda je Emil Forsberg bio precizan sa 11 metara za 2:1 u 53. minutu.

Dominik Soboslaj je povećao na 3:1 u 65. minutu, da bi konačnih 4:1 postavio Hugo Novoa Ramos u 88. minutu.