čelsi

Fudbaleri Čelsija savladali su ekipu Lestera sa 3:0 u 12. kolu engleske Premijer lige, a golove su postigli Antonio Ridiger, Ngolo Kante i Kristijan Pulišić.

Igrači Čelsija fenomalno su ušli u meč, jer su već u 14. minutu nakon kornera Bena Čilvela stigli do vođstva od 1:0, jer je Antonio Ridiger bio najviši u skoku i glavom je matirao Kaspera Šmajhela za 1:0.

U 17. minutu Ngolo Kante je zaprijetio sa oko 20 metara, no to je  prošlo pored gola, a šut Mejsona Maunta iz slobodnog udarca sa 25 metara u 23. minutu je završio iznad prečke.

Ono što Francuzu nije uspjelo u 17. jeste u 28. minutu, pošto je dobio loptu na oko 35 metara, vukao je do vrha šesnaesterca i onda predivnim šutem postigao gol za 2:0.

Do kraja poluvremena nije bilo više prilika, a onda je u 54. minutu Čilvel dobio loptu na oko 15 metara, no njegov šut je zaustavio Šmajhel. U 62. minutu Kalum Hadson-Odoi je prošao par čuvara i šutao sa desetak metara, ipak to je otišlo iznad prečke. Dva minuta kasnije Danijel Amarti je na drugoj strani dočekao odbijenu loptu i poslao je u okvir gola, ipak Eduard Mendi je to odbranio.

Sve dileme oko pobjede riješio je Kristijan Pulišić u 71. minutu nakon što je po desnoj strani prošao Hakim Zijeh i proigrao Amerikanca na pet metara, a on je uz malo muke uspio da zatrese mrežu za 3:0.

Čelsi je nastavio s napadima i poništena su im dva gola prvo Hadsona-Odoija u 73. minutu, a kasnije i Risa Džejmsa u 85. minutu zbog ofsajda, te je meč završen rezultatom 3:0.

U narednom kolu Čelsi očekuje derbi sa Mančester junajtedom, a Lester dočekuje tim Votforda.