Fudbaleri Njukasla i Noriča odigrali su neriješeno rezultatom 1:1 u okviru 14. kola engleske Premijer lige. Golove su postizali Kalum Vilson i Temu Puki.

Utakmica je počela katastrofalno za fudbalere Njukasla. U devetoj minuti Kjeran Klark je kao posljednji igrač odbrane povukao za dres Temu Pukija i tako ga oborio, a glavni sudija Endru Medli pokazao mu je opravdano direktan crveni karton. Danak ovom potezu platio je Rajan Frejzer koji je morao van terena, a

Iz slobodnog udarca fenomenalno je šutirao Bili Gilmur, a još ljepše se bacio Martin Dubravka i paradom mu odbranio šut koji je išao u same rašlje.

U nastavku, očekivano gosti su imali inicijativu i veći posjed lopte, a najbliži da ugrozi gol rivala bio je Kristos Colis koji je u posljednjim momentima prvog poluvremena izašao jedan na jedan sa Dubravkom koji mu je odbranio ovaj pokušaj. Na poluvrijeme se otišlo bez golova.

U 60. minuti nakon centaršuta iz kornera sa desne strane, najviši u skoku bio je Federiko Fernandez koji je glavom šutirao, a lopta je u ruku pogodila Gilmura u ruku, te je nakon provjere VAR-a dosuđen penal za desetkovane “Svrake”.

Penal je izveo Kalum Vilson koji je šutirao u desnu stranu, Tim Krul se bacio u pravu stranu, ali je uspio loptu samo da skrene u prečku i ona je završila u golu. I pored igrača manje Njukasl je poveo na ovom meču.

Od tog momenta fudbaleri Noriča izvršili su ogroman pritisak, a Dimitris Gianulis je u 79. minuti fino proigrao Pukija koji je iz prve iz voleja poderao mrežu i postavio konačan rezultat utakmice 1:1.

Vrijedi napomenuti da ekipa Njukasla u 14. kola nema nijednu pobjedu.

Narednu utakmicu Njukasl će igrati protiv Barnlija, dok će Norič gostovati Totenhemu.