(VIDEO) Epski spektakl u Rimu, Juventus za sedam minuta preokrenuo sa dva gola zaostatka

Fudbaleri Juventusa su nakon nevjerovatnog preokreta savladali ekipu Rome na gostovanju sa 4:3 u 21. kolu italijanske Serije A.

Rim je vijekovima bio mjesto gdje su se dešavali događaji koji su odlučivali sudbinu čovječanstva, a danas su Roma i Juventus odigrali meč o kom će se pričati sigurno veoma, veoma dugo. Sve je pokrenuo Tejmi Abraham u 11. minutu kada je bio najviši u skoku i glavom je uspio da zatrese mrežu gostiju za 1:0 .

Nije se dugo čekalo na odgovor “Stare dame” već je u 18. minutu Paolo Dibala dobio loptu na ivici šesnaesterca i predivno je šutirao, te postigao gol za 1:1. Do novog vođstva Roma je stigla u 48. minutu kada je Henrik Mhitarijan pokušao sa oko 20 metara, no lopta je zakačila jednog igrača Juventusa i prevarila njegovog golmana za 2:1.

Onda je u 53. minutu Lorenco Pelegrini postigao najljepši gol na meču, pošto je matirao Vojćeha Šćesnog iz slobodnog udarca sa oko 20 metara za prednost Rome od 3:1. I kada je djelovalo da će Žoze Murinjo da bude koban po Juventus uslijedilo je sedam minuta iz pakla za domaći tim.

Sve počinje u 70. minutu kada je Alvaro Morata prošao po desnoj strani, oslobodio se čuvara i ubacio na peterac gdje je sam bio Manuel Lokateli koji je glavom dao gol za 3:2. Četiri minuta kasnije Dejan Kuluševski je sačekao odbijenu loptu i sa pet metara je poslao pod prečku za izjednačenje na 3:3.

Potpuni pad Rima donio je Matijas de Šiljo u 77. minutu i to dok su kamere i dalje pokazivale prethodni gol. De Šiljo je pokupio loptu ispred Krisa Smolinga, primio je na grudi i onda sa deset metara zakucao za potpuni preokret Juventusa na 4:3.

Da nesreća ne dolazi sama pobrinuo se poljski golman na golu gostiju, pošto je odbranio penal Pelegriniju 83. minutu, koji je propustio priliku da i iz pripucavanja izjednači na 4:4. Penal je inače dosuđen zbog igranja rukom Matijasa de Lihta koji je zbog toga dobio drugi žuti, odnosno crveni karton.

Pokušala je Roma do kraja meča da izjednači i izvuče makar bod, no nisu u tome uspjeli iako su imali igrača više, te je Juventus slavio sa 4:3.

U narednom kolu Juventus dočekuje Udineze, a Roma dočekuje Kaljari.