frankfurt

U okviru 12. kola Bundeslige Ajntraht Frankfurt je u gostima savladao Frajburg sa 2:0, a Majnc i Keln su podijelili bodove na “Europa-park stadionu” konačnim rezultatom od 1:1.

Utakmica između domaćeg Frajburga i Ajntraht Frankfurta nam nije pružila puno uzbuđenja, a sam susret je riješen već u prvom poluvremenu jer su igrači gostujućeg tima postilgli dva gola i time zapečatili sudbinu domaćih.

Prvi za goste je bio precizan Jesper Lindstrom u 34. minutu koji se najbolje snašao nakon odbijanca u šesnaestercu Frajburga, a ispostaviće se konačan rezultat od 2:0 je postavio Filip Kostić nakon gola iz slobodnjaka, koji je možda i bio centaršut, u 45. minutu susreta.

Mogao je Ondrej Duda već u 21. minuti susreta dovesti Keln u prednost, ali je iz blizine promašio “zicer” i rezultat je ostao 0:0. Novu priliku je gostujući Keln stvorio u 30. minuti, ali je udarac Luke Janisa Kilana završio tik pored stative.

Pet minuta kasnije su gosti opet prijetili, ovoga puta preko Antonija Modestea. On je snažno i precizno pucao po golu, ali se na njegovu nesreću u tom momentu iskazao golman Majnca Robin Zentner koji je odbranio taj udarac.

U 41. minutu se trud i rad Majnca napokon isplatio jer su postigli gol nakon sjajnog solo prodora Džonatana Burkardta. Sa 1:0 za Majnc se otišlo na pauzu.

Gosti su do poravnanja stigli u 48. minutu drugog poluvremena, a strijelac gola je bio Salih Oščan. On je bio najviši u skoku nakon odlično izvedenog slobodnog udarca Marka Uta.

Do kraja meča se izdvaja još samo jedna prilika Majnca kada je Burkardt u 79. minutu naletio na odbijenu loptu i šutirao po golu, ali mu je šut blokirao jedan od defanzivaca Kelna i susret je završen sa 1:1.