Fudbaleri Borusije Dortmund savladali su u 19. kolu njemačke Bundeslige ekipu Frajburga sa 5:1.

Dortmund je do prednosti stigao u 14. minutu nakon što je loptu iz kornera ubacio Julijan Brandt, a na prvoj stativi glavom dobro reagovao Tomas Menije i pronašao put do mreže.

Ista kombinacija proradila je i u 29. minutu i to još jednom nakon centaršuta iz kornera Brandta. Menije je visoko skočio i savladao Benjamina Uphofa.

Do kraja prvog poluvremena viđen je još jedan pogodak, a postigao ga je najbolji igrač ekipe iz Dortmunda Erlin Haland u prvom minutu sudijske nadoknade nakon što se našao sam ispred golmana Frajburga.

Nadu Dortmundu vratio je bosanskohercegovački fudbaler Ermedin Demirović u 61. minutu kada je pokupio jednu odbijenu loptu na samom petercu i poslao je u mrežu.

Na 4:1 povećao je sjajni Haland svojim drugim golom u 85. minutu čime je praktično riješio pitanje pobjednika, dok je konačnih 5:1 postavio Mahmud Dahu minut kasnije lijepim golom sa desetak metara.

Borusija će u narednom kolu igrati na gostovanju protiv Hofenhajma, a Frajburg će biti domaćin Štutgartu.