REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Lacija i Udinezea remizirali su 4:4 u nevjerovatnom meču u okviru 15. kola Serija A gdje su pored osam golova viđena i tri crvena kartona.

Utakmica o kojoj će se još dugo pričati zbog golova i crvenih kartona, a sve je krenulo u 17. minutu kada je Beto na asistenciju Mata Jajala glavom matirao golmana domaćih za 1:0.

Isti igrač je u 31. minutu dobio loptu na sredini terena i sve je pretrčao do protivničkog gola, praćen svojim čuvarima, ali ga to nije omelo da nakon driblinga nad Pepeom Reinom sa oko pet metara postigne gol za 2:0.

Samo dva minuta kasnije Felipe Anderson je protrčao po desnoj strani i ubacio je u peterac, gdje se uz dosta muke najbolje snašao Ćiro Imobile, te je vratio Laciju nadu golom za 2:1.

Na samom isteku prvog poluvremena igrači Udinezea su napravili novu kontru, te je Nauel Molina je na asistenciju Žerera Deulofeua uspio da postigne gol za 3:1.

Čim se krenulo u nastavku Pedro je u 50. minutu došao do lopte u šesnaestercu, oslobodio se svog čuvara i zatim je sa oko deset metara savladao golmana Udinezea za 3:2.

U 56. minutu uslijedio je trenutak magije Sergeja Milinkovića-Savića koji se oslobodio svog čuvara i onda sa ivice kaznenog prostora pogodio suprotan ugao za 3:3.

Još veći problemi za Lacio nastali su u 57. minutu pošto je Patrik dobio drugi žuti karton, ali mu je sve to olakšao Molina na drugoj strani takođe dobijanjem drugog žutog kartona u 69. minutu.

Nevjerovatan preokret za igrače iz Rima donio je Frančesko Aćerbi, kada je poslije centaršuta Tome Bašića bio najviši u skoku i glavom je donio prednost Rimljanima od 4:3 u 79. minutu.

Djelovalo je da mogu igrači Lacija do pobjede u ovom meču nakon nevjerovatnog preokreta, no u devetom minutu sudijske nadoknade ostavili su samog na vrhu šesnaesterca Tolgaja Arslana koji je zakucao loptu pod prečku za izjednačenje na 4:4. Tada su krenuli igrači Udinezea slaviti ispred klupe Lacija, pa je nastala tuča, a Valas je dobio direktan crveni karton.

U narednom kolu Lacio gostuje Samdoriji, a Udineze gostuje Empoliju.