Fudbaleri Frajburga savladali su na gostovanju ekipu Augsburga sa 4:0, dok su Volfsburg i Verder remizirali 2:2 u prvom kolu njemačke Bundeslige.

Nakon što je Bajern u prvom meču prvenstva deklasirao Frankfurt sa 6:1, u sličnom ritmu je nastavio Frajburg. Oni su stigli do vođstva u 46. minutu preko Majkla Gregoršica, a onda je dva minuta kasnije Grifo postigao predivan gol iz slobodnog udarca sa oko 20 metara. Matijas Ginter je povećao na 3:0 u 61. minutu, da bi konačnih 4:0 postavio Ricu Doan u 79. minutu.

Povratnik u Bundesligu Verder je odigrao 2:2 na gostovanju sa Volfsburgom, iako su domaćini poveli preko Lukasa Nemče u 11. minutu. Ubrzo je uslijedio preokret tima iz Bremena golovima Niklasa Fulkruga i Leonarda Bitenkura u 21. i 23. minutu. Ipak Volfsburg je uspio da dođe do izjednačenja u 84. minutu golom Džošue Gulavugija