(VIDEO) Keln rastužio Hertu u Berlinu, Pantović produžio put Volfsburga ka dnu

Fudbaleri Kelna savladali su na gostovanju ekipu Herte sa 3:1, dok je Bohum na domaćem terenu pobijedio Volfsburg sa 1:0 u 18. kolu njemačke Bundeslige.

Prvih pola sata u Berlinu je proteklo bez većih šansi, da bi onda u samo dva minuta pala dva gola. Prvo je u 30. minutu Entoni Modeste sačekao u šesnaesteracu jednu loptu i glavom je poslao iza golmana Herte, a onda je samo dva minuta kasnije Ondrej Duda pokupio odbijenu loptu i sa vrha šesnaesteraca je zakucao u mrežu domaćih za 2:0.

Nadu Herti da može napraviti nešto više donio je Vladimir Darida golom iz slobodnog udarca sa oko 30 metara sa strane, kada je lopta odskočila ispred golmana i prevarila ga, te ušla u gol za 2:1 u 57. minutu. Konačnih 3:1 postavio je Jan Tielman u 91. minutu kada je poslije solo prodora postigao gol i tako osigurao pobjedu Kelna.

Ekipa Volfsburga je u sve težem položaju i sve više tone ka dnu, a danas ih je još gurnuo Miloš Pantović. On je u 65. minutu bio na petercu i pored golmana i protivničkog igrača uspio je da zakači loptu glavom i postigne gol za 1:0.

Do kraja meča domaćin je sačuvao tu prednost i upisao sebi nova veoma tri bitna boda za bijeg od zone ispadanja, a tu je sve bliži Volfsburg.