(VIDEO) Kiks Liverpula, dva gola Mitrovića

Fudbaleri Mančester junajteda pobjedom nad Bornmutom od 1:0 veoma su blizu plasmana u Ligu šampiona, dok je Liverpul napravio korak dalje remijem s Aston Vilom od 1:1.

Tim Erika ten Haga sada može bezbrižnije čekati kraj šampionata pošto su veoma blizu plasmana u Ligu šampiona. Ključni trenutak utakmice dogodio se već u devetom minutu kada je Kazemiro poslije akcije s nekih pet metara iz okreta postigao gol za 1:0.

Liverpulu su ostale samo teoretske šanse za plasman u Ligu šampiona nakon remija sa Aston Vilom od 1:1. Prvo je Oli Votkins promašio penal, da bi Džejkob Remzi u 27. minutu doveo goste u prednost. Nadu Liverpulu donio je Roberto Firmino u svom posljednjem meču na “Enfildu” golom za 1:1 u 90. minutu.

Aleksandar Mitrović je pokazao da se nakon kazne vratio u odličnoj formi, jer je danas postigao dva gola. Prvo je Odsone Eduard doveo Kristal Palas u prednost od 1:0 u 34. minutu, pa je u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Mitrović s bijele tačke izjednačio na 1:1. Zatim je srpski reprezentativac preokrenuo na 2:1 u 61. minutu golom glavom, a konačnih 2:2 postavio je Džoel Vard u 83. minutu.

U preostalom meču Vulverhempton i Everton su odigrali 1:1. Domaćin je poveo golom Hvang Hi Čana u 34. minutu, a Džeri Mina je izjednačio u devetom minutu sudijske nadoknade.