(VIDEO) Lajpcig mirno sa Majncom, Hofenhajm trijumfalan protiv Augsburga

Odigrano je pet utakmica 18. kola njemačke Bundeslige u kojima je Lajpcig bio nemilosrdan prema Majncu rezultatom 4:1, a Hofenhajm je rutinski savladao Augsburg sa 3:1.

Jedina situacija vrijedna pomena koja se desila u prvom poluvremenu susreta između domaćeg Lajpciga i Majnca se desila u 18. minutu kada je igrač gostiju Aleksander Hik igrao rukom u šesnaestercu, nakon čega je glavni sudija meča dosudio penal.

Nakon velike gužve i protesta gostujućih igrač, glavni sudija je ipak dosudio jedanaesterac nakon čega je u 21. minutu Andre Silva uzeo loptu i doveo Lajpcig u vođstvo.

Majnc  početkom drugog poluvremena prima još, kada je u 47. minutu Mađar Dominik Soboslaj postigao gol nakon asistencije Kristofera Nkunkua. On je prvo piništen zbog ofsajda, ali nakon konsultacije sa VAR-om isti je priznat dvije minute kasnije.

Ipak, gostujući tim se vratio u život pogotkom Jae-Sung Lija u 57. minutu. Radovanje Majnca je jako kratko trajalo jer Nkunku postiže gol za 3:1 samo minut kasnije.

Sve dileme oko pobjednika je riješio Silva u 61. minutu. Ovaj Portugalac je odlično reagovao u stilu pravog predatora i pokupio je odbijenu loptu čime je postavio rezultat na konačnih 4:1.

Augsburg je na gostovanju Hofenhajmu prvi došao do vođstva i to već u petom minutu igre. Mikel Gregorič se odlično snašao u krcatom šesnaestercu i nakon izvedenog kornera postigao gol glavom.

Hofenhajm je nakon tog gola krenuo sa napadima i to se isplatilo u 38. minutu kada je Ilas Bebu postigao gol nakon asistencije Davida Rauma.

Nakon samo šest minuta je Bebu došao do drugog gola i time doveo svoj tim u vođstvo. Nakon odličnog pasa defanzivca Kevina Akpogume napadač Hofenhajma je pronašao prostor i poslije toga došao do pogodak.

Sve nedoumice su riješene u 93. minutu kada se Raum našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i pokupio odbijenu loptu čime je postavio rezultat 3:1, ali i obezbijedio svom timu sva tri boda.

Prvi od tri današnja remija je viđen na susretu između domaćinske ekipe Bajer Leverkuzna i Union Berlina koji je ispustio pobjedu u posljednim trenucima meča.

Do prednosti su prvi došli domaći preko ove sezone nezaustavljivog Čeha Patrika Šika. On je iskusno čekao i naletio je na odbijenu loptu nakon čega je istu zakucao u mrežu Union Berlina.

Ono što je Šik uradio u 38. minutu za svoj tim, to je sedam minuta kasnije uradio za Union Berlin Griša Promel koji je isto pokupio jednu “ničiju” loptu.

Promel je svoj tim nakon poravnanja u 50. minutu doveo i do vođstva, ali su oni isto i sva tri boda ispustili tik pred kraj utakmice kada je u 84. minutu strijelac bio Džonatan Ta.

Freiburg je bio još “gori” od Union Berlina jer je on ispustio prednosti od 2:0 u meču protiv Arminije Bilefeld, jer je ovaj tim do poravnanja stigao sa dva gola u bolje odigranom drugom poluvremenu.

Janik Haberer je doveo svoj tim nakon u prednost već u šestom minutu nakon “rikošeta” u protivničkom šesnaestercu, a drugom poluvremenu Vo-Jeong Jong je tu istu povećao na 2:0 kada je gol dao glavom iz veoma nezavidne pozicije.

Ipak, Frajburg se nakon ove prednosti opustio, a Arminija Bilefeld se uozbiljila i došla do svog prvog gola u 60. minutu udarcem pod prečku od strane Masaje Okugave.

Konačnih dva na susretu Frajburga i Arminije Bilefeld je postavljen u 87. minutu kada je Robin Hak odlično dodao, a Brajan Lasme još bolje reagovao i donio bod svom timu.

Jedini meč bez golova je viđen na susretu između Grojter Firta i Štutgarta koji su odigrali jedan okršaj vrijedan apsolutnog zaborava. Ostao je još jedan meč da se odigra danas, a isti je u toku i igra se izeđu Ajntraht Frankfurta i Borusije Dortmund.