dolberg

Odigrane su sve utakmice 16. kola francuske Lige 1, a pobjede su upisali Rems, Marselj i Lil.

Fudbaleri Pari Sen Žermena odigrali su neriješeno 0:0 protiv Nice. Tokom meča dominirali su Parižani, imali su čak 22 šuta upućena ka golu Nice, međutim nisu uspjeli da zartresu mrežu gostiju.

Utakmicu je obilježio nevjerovatan promašaj Kaspera Dolberga u 58. minuti utakmice, a to možete pogledati na sljedećem snimku:

Fudbaleri Remsa priredili su iznenađenje savladavši ekipu Liona rezultatom 2:1. U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda Vut Faes doveo goste u vođstvo u 56. minuti, da bi deset minuta kasnije stigao odgovor u vidu izjednačujućeg pogotka Karla Toko Ekambija.

Kada se samo čekalo da glavni arbitar dosudi kraj utakmice, Ugo Ekitike je uspio da postigne pogodak i tako donese iznenađujuću pobjedu gostujućoj ekipi.