(VIDEO) Ludnica u Udinama sa osam golova u mreži

Fudbaleri Atalante savladali su ekipu Udinezea na gostovanju sa 6:2 u 21. kolu italijanske Serija A.

Nevjerovatnu utakmicu odigrali su igrači Atalante i Udinezea, a sve je krenulo golom glavom Marija Pašalića sa oko pet metara u 17. minutu. Samo pet minuta kasnije od šanse domaćih, gosti su istrčali kontru i Luis Muriel se poigrao sa odbranom Udinezea, te je lagano postigao gol za 2:0.

Ruslan Malinovski je u 43. minutu dočekao jednu odbijenu loptu i sa desetak metara je zakucao u mrežu protivnika za velikih 3:0. Nadu Udinezeu da mogu napraviti nešto više na meču donio je Nahuel Molina u 59. minutu šutirao sa oko 30 metara i lopta je zakačila jednog od igrača Atalante i tako je prevarila golmana za 3:1.

Nakon toga je uslijedilo ludih 15 minuta, kada je opet Atalanta iz brzog napada uspjela da postigne gol i to ponovo Muriel koji je sada izbacio driblingom svog čuvara i donio prednost gostima od 4:1. Beto je u 88. minutu dobio predivnu loptu u petercu i šutirao je loptu pored golmana za 4:2.

Samo minut kasnije Aleksej Mirančuk je prošao po desnoj strani i uspio je da ubaci loptu u šesnaesterac gdje se našao Joakim Mele i Danac je zakucao u mrežu za 5:2. Konačnih 6:2 postavio je Mateo Pesina u 92. minutu kada je Melea dobio loptu na vrhu šesnaesteraca i plasirao je u gol protivnika za ubjedljivu pobjedu.

U narednom kolu Atalanta dočekuje Inter, a Udineze gostuje Juventusu.