(VIDEO) Maestralni Pašalić het-trikom zaledio Veneciju, gol Vlahovića u pobjedi Fiorentine

Danas su odigrane dvije utakmice italijanske Serije A. Atalanta je predvođena Marijom Pašalićem sa 4:0 razbila Veneciju, dok je Fiorentina, uz jedan gol Dušana Vlahovića, rezultatom 3:1 porazila Sampdoriju.

Atalanta je predvođena fenomenalnim Marijom Pašalićem ubjedljivo savladala Veneciju sa 4:0, a na prvi gol se čekalo osam minuta kada je Josip Iličić genijalno uposlio Pašalića koji je loptu poslao u mrežu.

Isti igrač se u 12. minutu još jednom našao u odličnoj situaciji ispred gola Venecije te udarcem lijevom nogom matirao Serhija Romera.

Nastavila je Atalanta da pritiska i u drugom poluvremenu, a pitanje pobjednika praktično je bilo odlučeno u 57. minutu kada je prizemnim udarcem sa nekih 20 metara Romera savladao i Teun Kopmajners.

Sjajnu partiju na današnjem meču Pašalić je krunisao het-trikom u 67. minutu utakmice, što je bio i konačan rezultat meča.

Atalanta će u narednom kolu gostovati kod ekipe Napolija, dok će Verona priliku da upiše petu pobjedu u sezoni imati u meču protiv Verone na domaćem terenu.

U drugoj utakmici Fiorentina je dočekala Sampdoriju i stigla do pobjede od 3:1 iako meč nije najbolje počeo za “Violu” pošto je Manolo Gabiadini odličnom reakcijom glavom u 15. minutu doveo goste u vođstvo.

Izjednačenje Fiorentini donio je Hoze Kaljehon u 24. minutu nakon što je ispratio vrlo lijepo dodavanje Rikarda Sotila i iz blizine ubacio loptu u mrežu.

Potpuni preokret Fiorentini omogućio je Dušan Vlahović nakon što je glavom završio akciju koju su kreirali Kaljehon i Đakomo Bonaventura.

Konačnih 3:1 postavio je Sotil golom u posljednjem minutu prvog poluvremena.

U narednom kolu Fiorentina će biti godt Bolonje, a Sampdorija će dočekati Lacio.