(VIDEO) Mbape u posljednjim trenucima donio sva tri boda PSŽ-u protiv Rena

Pari Sen Žermen je trijumfovao na svom “Parku prinčeva” protiv tvrde ekipe Rena i taj meč je završen sa konačnim rezultatom od 1:0, a pobjednički gol je postigao Kilijan Mbape.

Baš je ekipa Rena imala prvu pravu priliku na susretu jer su u 14. minuti zaprijetili nakon udarca Baptista Santamarije koji je šutirao glavom, ali je isti prozujao pored lijeve stative.

Poslije prilike Santamarije, se utakmica na “Parku prinčeva” između domaćina Pari Sen Žermena i Rena odvijala u duhu velike borbe za svaku loptu i bez konkretnijih prilika.

Sve je to trajalo do 40. minute kada je u šesnaestercu loptu primio Kilijan Mbape i nakon što je driblingom izbacio svog čuvara, ovaj krilni napadač je pucao po golu, ali se desna stativa ispriječila ovom pokušaju Francuza. Poluvrijeme je završeno bez golova.

Nastavio je Ren sa dobrom i disciplinovanom odbranom od starta drugog poluvremena i nije dopustio napadačima PSŽ-a da napravi ozbiljniju šansu.

Jedina stvar vrijedna pomena je gol Mbapea iz ofsajda koji je poništen u 66. minuti kada se glavni arbitar susreta Benoa Bastijen posavjetovao sa VAR sobom.

Doduše ta ofsajd Mbapea, bi bio jedina stvar pomena da Francuz nije postigao gol vrijedan sva tri boda u 92. minuti poslije asistencije Mesija.

Pari Sen Žermen će u utorak dočekati na svom “Parku prinčeva” Real Madrid u okršaju osmine finala Lige šampiona.