U okviru 15. kola italijanske Serije A, fudbaleri Milana su u gostima savladali ekipu Đenove rezultatom 3:0, a golove su postigli Zlatan Ibrahimović, a dva puta je mrežu tresao i Žunior Mesijas.

Time su ”Rosoneri” došli na samo bod zaostatka u odnosu na prvoplasirani Napoli, koji je večeras odigrao neriješeno 2:2 sa Sasuolom

Domaći su odlično otvorili utakmicu, a u glavnoj ulozi je bio Zlatan Ibrahimović, koji je maestralnim pogotkom iz slobodnog udarca donio vođstvo Milanu od 1:0.

On je odlično ”zavrnuo” loptu, koja je završila uz desnu stativu Salvatorea Sirigua, a pogodak sjajnog Ibrahimovića možete pogledati OVDJE.

U samom finišu prednost Milana je udvostručio Žunior Mesijas. Igrao se drugi minut sudijske nadoknade kada je Brazilac odlično ispratio napad svoje ekipe i nakon odbijene lopte pospremio glavom loptu u mrežu protivnika.

Početkom prvog poluvremena su mogli i gosti stići do gola, kada je Hernani šutirao iz blizine glavom u rašlje, ali je golman Milana Majk Mainjan pokazao svoje odlične golmanske sposobnosti.

Konačan rezultat je postavio Mesijas, kada je nakon odlične asistencije Brahima Dijaza na lijep način plasirao loptu u malu mrežicu, te na taj način natjerao Sirigua da po treći put vadi loptu iz mreže.

Milan je tako prekinuo niz od dva poraza u prethodne dvije utakmice Serije A, a u narednom kolu će imati šansu protiv Salernitane da započnu novi pobjednički niz. Đenova, s druge strane, putuje u Torino, gdje će odmjeriti snage sa Juventusom.