Prevljak

Bosanskohercegovački napadač Smail Prevljak postigao je tri gola u meču osmine finala Kupa Belgije između Eupena i Varegema koji je završen rezultatom 3:2 za Eupen nakon produžetaka.

Gosti su postigli dva brza gola u prvom dijelu i to oba puta preko Zinha Gane koji je prvi put pogodio u 23. minuti, a onda i 13 minuta kasnije za rezultat prvog dijela.

U 65. minuti susreta bosanskohercegovački napadač Smail Prevljak je ušao u igru i doveo svoj tim do izjednačenja. Postigao je prvo dva gola i omogućio svom Eupenu pozitivan rezultat.

Prvo je pogodio u 71. minuti susreta, a onda i deset minuta kasnije, te tako odveo susret u produžetke. Nakon samo četiri minute igre u produžetku Prevljak je postigao i treći gol i tako donio svom timu prolaz.