Danas su u okviru 20. kola španske Primere u poslijepodnevnom terminu odigrane dvije utakmice. Levante je savladao Majorku sa 2:0, dok je Sosijedad bio bolji od Selte minimalnim rezultatom 1:0.

Fudbaleri Levantea dočekali su ekipu Majorke i stigli do prve pobjede u šampionatu, a oba gola postignuta su u drugom poluvremenu na veliku radost domaćih pristalica.

Domaći su do prednosti došli u 47. minutu kada je lopta stigla do Roberta Soldada, a ovaj istrčao ispred Leonarda Rikelmea, a udarcem desnom nogom plasirao loptu u gol.

Mogla je Majorka u 68. minutu doći do izjednačenja, ali je Brajan Olivan bio neprecizan. To je na naplatu došlo u sedmom minutu sudijske nadoknade kada je Hose Luis Morales izmiješao protivničku odbranu, namjestio se na lijevu nogu i lagano pogodio sami ugao gola.

Levante će u narednom kolu dočekati Kadiz, dok će Majorka u goste Viljarealu.

Sosijedad je nastavio sa dobrim igrama u sezoni, a danas je pobjedu upisao protiv ekipe Selte. Gol odluke postigao je Mikel Ojarzabal u 13. minutu susreta. Izašao je sam pred golmana tima iz Viga koji je uspio da interveniše, ali kod odbijene lopte nije bilo spasa te su domaći počeli sa slavljem.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu moglo je biti i 2:0, ali je Mikel Merino udarcem glavom uzdrmao lijevu stativu. Do kraja nije bilo previše uzbuđenja pa je Sosijedad stigao do novog trijumfa.

U narednom kolu Sosijedad će igrati kod kuće protiv Hetafea, dok će Selta priliku za popravni imati u domaćoj utakmici protiv Osasune.