mesi

U okviru 14. kola francuske Lige 1 odigrane su dvije utakmice. Pari Sen Žermen je savladao Nant rezultatom 3:1, dok je u drugom meču Ren savladao Monpelje sa

Utakmicu između Pari Sen Žermena i Nanta je obilježio prvi gol Lionela Mesija u Ligi 1, najbrži gol koji je postigao Kilijan Mbape u svojoj dosadašnjoj karijeri, te isključenje Kejlora Navasa.

Odlično su domaći počeli utakmicu golom Mbapea nakon samo minut i čestrdeset sekundi, čime je postigao svoj najbrži gol u karijeri. U nastavku utakmice su imali šansu da dođu do još dva pogotka preko Mesija i Nejmara, ali su njih dvojica propustili sjajne šanse.

Problemi za Parižane su nastali u drugom poluvremenu, kada je u 65. minutu isključen golman Navas, nakon nesmotrenog starta izvan šesnaesterca nad Ludovikom Blasom, a na gol Pari Sen Žermena je stao rezervni golman Serhio Riko, koji je ušao umjesto Nejmara.

U 77. minutu su gosti došli do izjednačenja preko Rondala Muanija, ali je samo pet minuta kasnije defanzivac Nanta Denis Apija nesmotreno reagovao u šesnaestercu, kada je poslao loptu iza leđa sopstvenog golmana čime su Parižani ponovo došli u vođstvo.

Konačan rezultat postavio je Mesi, koji je time postigao svoj prvi gol u dresu Pari Sen Žermena kada je riječ o francuskom šampionatu.

U drugom meču Lige 1, Ren je na domaćem terenu sigurno slavio protiv Monpeljea rezultatom . Već u 8. minutu su oni došli do vođstva preko Martina Terijera, koji je nakon sjajnog centaršuta Hamarija Traorea pospremio loptu glavom iza leđa Jonasa Omlina.

Igrao se 29. minut kada su fudbaleri Rena uduplali prednost, a strijelac je ovoga puta bio Lovro Majer, koji se sjajno snašao nakon centaršuta Gaetana Labordea i silovitim udarcem natjerao Omlina da drugi put vadi loptu iz mreže.

Da stvar bude gora, gosti su u finišu prvog poluvremena ostali sa igračem manje, kada je drugi žuti karton dobio Tehi Savanir.

U nastavku je domaći tim je u par navrata imao ozbiljne šanse za gol, ali promjene rezultata na semaforu nije bilo, pa je konačan rezultat glasio 2:0 za Ren.

Naredno kolo Ren igra protiv Lorijenta u gostima, dok će Monpelje dočekati Lion na domaćem terenu.