Fudbaleri Granade i Barselone odigrali su neriješeno 1:1 u 20. kolu španske Primere.

Fudbaleri Barselone nastavili su da bilježe loše rezultate u sezoni pošto su danas u Granadi u samom finišu ostali bez bodova odigravši neriješeno 1:1.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo pretjerano zanimljiv fudbal koji je obilovao šansama, ali je u nastavku bilo dosta zanimljivije, a publika je vidjela i dva pogotka.

Igrao se 57. minut kada je sa desne strane loptu u šesnaesterac uputio Dani Alveš, a potpuno sam ostao Luk de Jong kome nije bilo teško da glavom savlada nemoćnog Luisa Maksimiana.

Od toga trenutka Granada je uspostavila kontrolu nad igrom i krenula po izjednačenje. Taj zadatak joj je u određenoj mjeri olakšan u 80. minutu kada je mladi Gavi bio neoprezan pa zaradio drugi žuti karton, te je morao ranije u svlačionicu.

Do zasluženog boda domaća ekipa je došla u 89. minutu meča kada se nakon kornera lopta odbila do Antonija Puertasa koji ju je lijevom nogom zakucao u rašlje te postavio konačan rezultat utakmice.

Barselona će u narednom kolu gostovati Alavesu, dok će Granada takođe u goste, ekipi Hetafea.