(VIDEO) Rašford u 93. minuti donio slavlje Crvenim đavolima, dron i sudar obilježili utakmicu Vulvsa i Brentforda

U utakmicama 23. kola engleske Premijer lige odigranih od 16 časova fudbaleri Mančester junajteda su na ”Old Trafordu” savladali Vest Hem minimalnim rezultatom 1:0, dok je Vulverhempton u gostima protiv Brentforda došao do sva tri boda nakon slavlja od 2:1.

”Crveni đavoli” su se mučili tokom čitave utakmice protiv Vest Hema. Imali su više loptu u posjedu i mnogo više upućenih šuteva, ali lopta nije htjela da završi u golu.

Kada se očekivalo da će ove dvije ekipe podijeliti bodove, uslijedio je kontranapad u trećoj minuti sudijske nadoknade drugog poluvremena. Entoni Marsijal je proslijedio loptu za Edisona Kavanija koji se odlično ubacio po lijevoj strani, te nakon toga centrirao u šesnaesterac, a Markus Rašford nije imao mnogo problema da spremi loptu u mrežu na prazan gol.

Igralo se još dva minuta nakon gola Rašforda, ali promjene rezultata na semaforu nije bilo. Junajted je na taj način došao do svoje 11. pobjede u Premijer ligi i četvrte pozicije na tabeli. Vest Hemu je ovo bio 11. poraz, te se nalaze odmah iza Junajteda na petom mjestu.

Utakmica između Brentforda i Vulverhemptona bila je prepuna nesvakidašnjih situacija. Prvo se desio stravičan sudar fudbalera Brentforda, Rica Anrija i Matijasa Jensena. Meč je bio prekinut na pet minuta, pošto je medicinski tim imao pune ruke posla. Epilog je bio taj da su oba igrača zaradila potres mozga i morali su napustiti teren.

Desetak minuta kasnije je ”uletio” dron na teren, zbog čega je glavni sudija meča Piter Benks bio primoran da prekine utakmicu, koja je nastavljena 20 minuta kasnije.

U prvom dijelu igre nije bilo golova niti na jednoj strani, a onda je na samom otvaranju drugog poluvremena Žoao Mutinjo fenomenalnim pogotkom sa ivice šesnaesterca donio prednost svom timu, a gol možete pogledati OVDJE.

Brentford je u 71. minutu stigao do izjednačenja. Nakon jednog prekida, Brajan Embeumo je odlično centrirao u šesnaesterac, a loptu je odlično ”pokupio” Ivan Toni čime je poravnao rezultat na 1:1.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak. Samo sedam minuta kasnije Ruben Neveš je ponovo doveo Vulverhempton u vođstvo, nakon što je sa 20-ak metara vrlo precizno šutirao i predivno pogodio u donji desni ugao gola za 2:1.

Adama Traore je u sedmom minutu sudijske nadoknade postigao treći gol za ”Vukove”, ali je on ipak poništen nakon VAR-a, te je konačan rezultat glasio 2:1.

Vulverhempton je tako došao do 10. pobjede i osmog mjesta na tabeli, dok je Brentfordu ovo bio 12. poraz i zauzimaju 14. poziciju. U narednom kolu ”Vukovi” dočekuju Arsenal, a Brentford gostuje Mančester sitiju.