Odigrane su dvije utakmice devetog kola italijanske Serije A, a uvjerljive pobjede su ostvarili Fiorentina i Verona.

Fudbaleri Fiorentine su na domaćem terenu uvjerljivo slavili protiv Kaljarija sa 3:0. Sve je počelo golom sa bijele tačke Kristijana Biragija u 21. minuti.

Na odmor se otišlo ipak pri dvostrukoj prednosti “Viole”, a sve zahvaljujući golu Nikolasa Gonzalesa na dobro dodavanje Rikarda Saponare tri minuta prije kraja prvog poluvremena.

U drugom dijelu domaći su samo potvrdili današnju sjajnu partiju.

Ovog puta strijelac bio je srpski reprezentativac koji ove sezone blista u dresu Fiorentine, Dušan Vlahović koji je u 49. minuti postigao prekrasan gol iz slobodnog udarca.

Iznenađenje napravili su fudbaleri Verone, tačnije sin legendarnog Dijega Simeonea, Đovani Simeone koji je postigao čak četiri gola u pbjedi protiv Lacija rezultatatom 4:1.

Utješni pogodak za fudbalere iz Rima postigao je Ćiro Imobile na asistenciju Sergeja Milinković-Savića u 46. minuti.

Narednu utakmicu Verona igra protiv Udinezea, dok Lacio dočekuje Fiorentinu.