Fudbaleri Sasuola i Kaljarija odigrali su neriješeno rezultatom 2:2 u okviru 13. kola italijanske Serije A.

Utakmica je od samog starta krenula veoma otvoreno, a u tome su se bolje snašli domaći fudbaleri koji su u uvodnim minutama imali priliku da dođu do vođstva, međutim Davide Fratesi i Đanluka Skamaka su promašili iz izglednih prilika.

Gol je došao u 37. minuti kada je Skamaka dobro šutirao uz desnu stativu i tako donio radost na lica domaćih pristalica. Ta radost nije dugo trajala, a tri minuta kasnije Keita Balde je izveo fenomenalne makazice i tako poravnao na ovom meču.

Na odmor se otišlo pri rezultatu 1:1.

U nastavku glavni sudija meča Nikolo Baroni dosudio je penal za domaće, a sa bijele tačke precizan bio je italijanski reprezentativac Domeniko Berardi i tako ponovo doveo Sasuolo u vođstvo.

U 56. minuti penal je dosuđen i za goste, a ponovo poravnanje i konačan rezultat postavio je Žoao Pedro 2:2.

Do kraja utakmice Sasuolo je mogao i do punog plijena, međutim falilo je koncentracije u realizaciji, i ostalo je na kraju neriješeno.

Narednu utakmicu Sasuolo će igrati protiv Milana, dok će Kaljari dočekati Salernitanu.