(VIDEO) Suze Riberija na kraju posljednjeg meča u karijeri

Čuveni francuski fudbaler Frank Riberi danas je u dresu Salernitane odigrao posljednju utakmicu u fudbalskoj karijeri.

Salernitana je golom Paskvala Mazokija savladala ekipu Specije sa 1:0, a glavna vijest sa tog meča je da je to bio posljednji duel u kom smo gledali Riberija. Sve je krenulo u Bulonju, pa se nastavilo i Alesu, Brestu, Mecu, Galatasaraju, a svijet je posebno obratio pažnju na njega u dresu Marseja.

Zatim je uslijedio poziv Bajern Minhena u kom je proveo 12 godina i gdje je s Arijenom Robenom činio čuveni dvojac koji je ispisao istoriju tog kluba. Osvojio je devet titula prvaka Njemačke, šest trofeja Kupa Njemačke, po jednom Ligu šampiona, Superkup Evrope, Svjetsko klupsko prvenstvo.

Nakon toga je otišao u Fiorentinu, a karijeru je odlučio da završi u Salernitani i tako je danas okončana još jedna velika karijera u kojoj je bilo i dosta skandala, ali i odigrano finale Svjetskog prvenstva 2006. godine.