Fudbaleri Torina su u 21. kolu italijanske Serije A u gostima nakon preokreta savladali ekipu Sampdorije rezultatom 2:1.

Sampdorija je dosta bolje otvorila ovaj susret. Već u drugom minutu je Antonio Kandreva propustio veliku šansu, kada je sa ivice šesnaesterca šutirao tik pored lijeve stative.

Ali, nagrada je stigla u 18. minutu nakon što je Manolo Gabijadini odlično proigrao Frančeska Kaputa, koji se našao jedan na jedan sa Vanjom Milinković-Savić, te matirao mladog golmana za 1:0.

U nastavku su igrači Torina krenuli sa boljom igram, te samo desetak minuta kasnije stigli do poravnanja rezultata. Igrao se 27. minut kada je nakon centaršuta Mergima Vojvode sjajan u skoku bio Vilfred Singo, te glavom postigao gol za 1:1.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo promjene rezultata, a u drugom poluvremenu je Torino nastavio sa odličnom igram i više puta su zaprijetili Vladimirou Falkoneu, a u 67. minutu su uspjeli da stignu do preokreta.

Reprezentativac Srbije Saša Lukić je uputio odličan centaršut, a ovoga puta Denis Praet odlično ”pokupio” loptu glavom u trku, te po drugi put natjerao Falkonea da vadi loptu iz mreže.

Ispostavilo se da je to bio pobjedonosti pogodak, čime je Torino došao do svoje devete pobjede u italijanskom šampionatu i nalaze se na devetom mjestu. Sampdoriji je ovo bio 12. poraz ove sezone i trenutno zauzimaju 15. poziciju na tabeli.