U okviru 14. kola engleske Premijer lige, Totenhem je na svom terenu savladao ekipu Brentforda rezultatom 2:0. Autogol je postigao Serhi Kanos, dok je drugi gol za ”Pijetlove” je dao Hjong-min Son.

Time su fudbaleri Totenhema došli do svoje druge uzastopne pobjede, nakon što su slavili u prošlom kolu protiv Lidsa, a trenutno su šesti na tabeli sa 22 osvojena boda. Bretford je, s druge strane, na 12. poziciji sa šestaest osvojenih bodova.

Počeli su domaći ovu utakmicu dosta konkretnije. Lukas Moura je propustio šansu u 6. minutu, ali je njegov šut unutar šesnaesterca protivnika sjajno odbranio Alvaro Fernandez i time sačuvao svoju mrežu.

Međutim, već u 12. minutu uslijedila je nova opasnost pred golom Brentforda. Totenhem je imao korner, a nakon kratkog dodavanja, Hjong-min Son je ubacio loptu unutar šesnaesterca, a vrlo loše je reagovao Serhi Kanos, koji je usmjerio loptu u sopstvenu mrežu za 0:1, što možete pogledati OVDJE

I u nastavku je prijetio Totenhem, a nagrada je stigla u drugom poluvremenu. Igrao se 65. minut kada je nakon jednog kontranapada sjajno istrčao Serhio Regiljon, koji je uputio loptu za Sona, koji nije imao problema da loptu smjestu u prazan gol za 2:0, a gol pogledajte OVDJE.

Do kraja nije bilo promjene rezultata. Totenhem u narednom kolu dočekuje Norič, dok će Brentford gostovati Lidsu.