U okviru 16. kola Serije A, Verona je kao gost savladala Veneciju sa 4:3, dok su Specija i Sasuolo u Speciji odigrali neriješeno, 2:2.

Verona je do trijumfa stigla nakon fantastičnog preokreta koji se zaista rijetko viđa. Naime, Venecija je na svom terenu nakon 30 minuta igre pogocima Pjetra Ćekaronija, Domena Crnigoja i Tomasa Henrija vodila sa 3:0, što je bio i rezultat kojim se otišlo na veliki odmor.

Činilo se da će tri boda ostati kod domaćina, međutim Verona je u drugom dijelu prikazala mnogo konkretniju partiju. Henri je u 52. minutu postigao autogol za 3:1, a Đanluka Kaprari je 13 minuta kasnije iz penala smanjio na 3:2.

Đovani Simeone je u 67. minutu poravnao na 3:3, a potom je u 85. minutu fantastičnim pogotkom postavio konačan ishod susreta, 4:3 za goste.

Specija je takođe prokockala prednost, ali je ipak stigla do boda. U 35. minutu, Rej Manaj je doveo domaćine u vođstvo, a na 2:0 je u 48. povisio Emanuel Gajasi.

Đakomo Raspadori je u 66. minutu smanjio na 2:1, a potom je u 79. izjednačio i tako postavio konačan rezultat, 2:2.