Fudbaleri Vest Hema savladali su ekipu Liverpula sa 3:2 u 11. kolu engleske Premijer lige čime su došli na treće mjesto sa 23 osvojena boda.

Fenomenalan meč odigrale su ekipe Vest Hema i Liverpula, a sve je krenulo u četvrtom minutu kada je nakon kornera Alison zakačio loptu i skrenuo je u svoju mrežu za vođstvo domaćina od 1:0. Tražili su gosti prekršaj nad golmanom, ali je sudija rekao da je sve bilo čisto da Vest Hem vodi.

Odmah nakon toga Liverpul je krenuo s napadima, ali nisu mogli da stvore ozbiljniju priliku sve do 41. minuta kada su dobili slobodan udarac sa oko 20 metara. Trent Aleksander-Arnold je izveo slobodan udarac i postigao je predivan gol preko živog zida za izjednačenje na 1:1.

Čim se krenulo u drugom poluvremenu Kreg Dovson je došao u dobru šansu u 50. minutu kada je glavom nakon kornera pogodio prečku. Odmah zatim Sadio Mane na drugoj strani je zaprijetio, ipak taj šut sa vrha šesnaesterca odbranio je golman domaćih.

Fudbaleri Vest Hema stigli su do novog vođstva u 67. minutu pošto je Pablo Fornals izdržao sve duele s igračima Liverpula i lagano u duelu jedan na jedan matirao Alisona za 2:1.

Potpuni slom gostiju donio je u 74. minutu Kurt Zuma, pošto je nakon kornera kog je izveo Džerod Boven bio najviši u skoku i sa par metara je postigao gol za 3:1.

Nadu Liverpulu vratio je Divok Origi u 84. minutu pošto je sačekao loptu od Mohameda Salaha, primio je i sa vrha šesnaesterca postigao gol za 3:2.

Najveću priliku na kraju meča za izjednačenje nije iskoristio Mane, pošto je nakon centaršuta Aleksander-Arnolda promašio gol glavom sa nekih pet metara, te je na kraju ostalo 3:2.

U narednom kolu Liverpul dočekuje Arsenal, a Vest Hem gostuje Vulverhemptonu.