(VIDEO) Zapata donio trijumf Atalanti na gostovanju Juventusu čekan više od tri decenije

Fudbaleri Atlante savladali su ekipu Juventusa sa 1:0 u 14. kolu italijanske Serije A što im je prva pobjeda u Torinu nakon čak 32. godine.

Ekipa iz Bergama više od tri decenije je čekala da savlada “Staru damu” na gostovanju i danas u prekinuli tu lošu tradiciju. Na samom startu obje ekipe su napadale, ali nije bilo konkretnih prilika sve do 17. minuta kada je Paolo Dibala prošao par protivničkih igrača i šutirao sa vrha šesnaesterca, no golman Atalanta je to odbranio.

Do vođstva ekipa Atalante je stigla u 28. minutu kada su oduzeli loptu na sredini terena, Berat Đimšiti je proigrao Duvana Zapatu koji je utrčao u šesnaesterac i sa oko deset metara zakucao je loptu u mrežu domaćina za 1:0.

Narednu priliku na meču imao je Dibala u 34. minutu kada je šutirao sa oko 20 metara, no to je otišlo pored stative. Do kraja prvog poluvremena nije više bilo prilika i na odmor se otišlo s vođstvom Atalante od 1:0.

U nastavku su igrači Juventusa krenuli svim silama naprijed i Federiku Bernardeskiju je malo nedostajalo da postigne gol nakon šuta sa oko 25 metara, pošto je lopta prošla pored stative. Golman gostiju je odbranio sjajnu priliku Adrijena Rabioa u 65. minutu koji je pucao sa vrha šesnaesterca.

Igrači Atalante su tražili penal u 74. minutu nakon prekršaja nad Marijom Pašalićem, ali je sudija rekao da se igra nastavi. Najveću priliku za izjednačenje domaćih propustio je Dibala iz slobodnog udarca sa 20 metara u 93. minutu kada je pogodio prečku. Gosti su uspjeli da se odbrane do kraja meča i trijumfovali su sa 1:0.

U narednom kolu Atalanta dočekuje Veneciju, a Juventus ide u goste Salernitani.