(VIDEO) Žota trasirao put Liverpulu u polufinale FA kupa

Fudbaleri Liverpula plasirali su se u polufinale FA kupa.

Izabranici Jirgena Klopa su slavili na gostovanju Notingem Forestu sa 1:0. Bio je to duel starih rivala, osvajača Kupa šampiona u kojoj je Liverpul bio apsolutni favorit.

Ipak, motivisani igrači Notingem Foresta pružili su jak otpor i lako je moglo da se dogodi i da naprave iznenađenje. Liverpul je u prvom poluvremenu imao dvije prilike, preko Kostasa Cimikasa u 14. i Roberta Firmina u 28. minuti, ali su za malo bili neprecizni.

Imao je i Notingem Forest za čim da žali  u 76. minutu Filip Cinkernagel je odlično šutirao, Alison je već bio savladan, ali je lopta za malo prošla kraj stative. Liverpul je to uspio kazniti i to praktično već u narednom napadu, u 78. minutu.

Grk Cimikas našao se u ulozi asistenta, pred golom Foresta bio je Portugalac Diogo Žota koji je sa linije peterca zatresao mrežu i tako obradovao navijače “Crvenih”.