REUTERS/Valentyn Ogirenko

Završene su dvije utakmice 36. kola španske Primere. Viljareal je na gostujućem terenu savladao ekipu Valjadolida sa 2:0, dok su Eibar i Betis odigrali neriješeno rezultatom 1:1.

Utakmica u kojoj je Valjadolid igrao za izlazak iz opasne zone, dok se Viljareal borio za mjesta koja vode u Evropu. Meč su bolje otvorili gosti koji su prijetili u uvodnim minutama, međutim pred kraj prvog poluvremena mogli su domaći do gola preko Šona Vajsmana, ali je njegov šut izblokiran i na odmor se otišlo pri rezulatatu 0:0.

U drugom dijelu u 68. minuti prekrasan pas poslao je Pau Tores do Žerar Morena koji je dobro izdržao duel sa defanzivcem Valjadolida i lijevom nogom poslao sjajno loptu u mrežu za vođstvo gostiju na ovoj utakmici.

Pobjedu je potvrdio Etien Kapu u sudijskoj nadoknadi i tako povećao šansu gostima za plasmanom u evropska takmičenja naredne sezone.

U drugom meču posljednjeplasirani Eibar dočekao je ekipu Betisa. Utakmica je počela sjajno za goste. Diego Lainez poslao je pas do Andresa Huardada koji je uputio razoran udarac i sa 25m savladao golmana Eibara Marka Dmitrovića.

Nadu i bod u finišu utakmice Eibaru za opstanak u Primeri donio je Serhio Enrih koji je sjajno reagovao na centaršut Roberta Koree i loptu glavom spakovao u mrežu i tako postavio konačan rezultat ove utakmice 1:1.