Viljareal siguran protiv Hetafea, Trigeros presudio

U okviru 12. kola španske Primere, Viljareal je na domaćem terenu savladao Hetafe rezultatom 1:0, a strijelac jedinog pogotka na meču je bio Manuel Trigeros.

Ekipa Unaja Emerija je došla do pogotka već na samom početku utakmice. Igrao se 10. minut kada je nakon centaršuta Paka Alkasera najspretniji u šesnaestercu Hetafea bio Manuel Trigeros koji se odlično izborio za prostor i postigao pogodak za vođstvo (1:0).

Desetak minuta kasnije je asistent kod prvog gola, Alkaser, uputio opasan udarac prema golu, ali je David Sorija sjajnom odbranom uspio da ”ukroti” njegov pokušaj.

U 42. minutu je ponovo Alkaser bio u žiži. Postigao je pogodak za domaći tim, ali je glavni sudija meča nakon pregledanja VAR-a utvrdio da se on prethodno nalazio u ofsajd poziciji, pa je gol na kraju poništen i to je bilo to što se tiče prvog poluvremena.

Gledali smo nešto mirniju igru u drugom dijelu utakmice, bez pretjeranih prilika za gol na obe strane. Jedinu ozbiljniju šansu su imali fudbaleri Viljareala u 83. minutu preko Bulaja Dije, koji je zatresao stativu.

Viljareal je time došao do treće pobjede ove sezone u Primeri, uz isto toliko poraza i šest remija, te se nalaze na 12. poziciji. S druge strane, Hetafe je zabilježio već deveti poraz, uz samo jednu pobjedu i tri remija, te dijele posljednje mjesto sa Levanteom sa svega šest osvojenih bodova.