Danas su odigrana tri meča 11. kola španske Primere na kojim je viđeno osam golova.

U prvom duelu koji se igrao od 19h domaći Alaves je savladao Elče sa rezultatom 1:0. Domaći su mogli i do kojeg gola više, ali nisu bili dovoljno precizni. Gol za pobjedu je postigao Mamadu Ndaje u 47. minuti.

Zatim je uslijedio remi Espanjola i Bilbaa, a golove su postigli prvo igrač domaćih Raul de Tomas u 33. minuti dok je konačan rezultat postavio Inaki Vilijams u 52. minuti susreta.

Najveće iznenađenje je viđeno u duelu Viljareala i njihovih gostiju ekipu Kadiza. Gosti su natjerali tim domaćina koji se trenutno takmiči u Ligi šampiona da u posljednjim minutama juri izjednačenje.

Heroj večeri je bio Kadiza je bio Čoko Lozano jer u ovom okršaju uspio upisati het-trik. Prva dva gola su došla u prvom dijelu meča odnosno u 14. i 46. minuti.

Mislilo se da je on zapečatio sudbinu Viljarela sa trećim pogotkom koji je pao u 52. minuti meča koji je do kraja uspio doći do još jednog pogotka preko Bulaje Dije u 80. minuti, ali to nije bio kraj što se ovog duela tiče jer je u 95. minuti nadoknade Arnaut Dandžuma donio veliko slavlje navijačima domaćeg tima poravnavši rezultat na 3:3 čime je i završen meč.