Danas su se u okviru šestog kola italijanske Serije A u popodnevnom terminu igrale tri utakmice. Pobjede su upisale ekipe Fiorentine, Sasuola i Empolija.

Fudbaleri Fiorentine upisali su i četvrtu prvenstvenu pobjedu nakon što su danas minimalnim rezultatom 1:0 u gostima bili bolji od Udineza. Gol odluke postigao je reprezentativac Srbije Dušan Vlahović u 16. minutu iz jedanaesterca.

Fudbaler tima iz Udina Brazilac Valas je bio neoprezan u svom šesnaestercu kada je bio prežestok u jednom duelu, a Davide Gersini je pokazao na bijelu tačku. Loptu je namjestio Dušan Vlahović i prizemnim šutem savladao Marka Silvestrija.

Do kraja prvog poluvremena igrale se prilično čvrsto, a nijedna ekipa uspjela ozbiljnije da ugrozi protivničku mrežu.

Nakon pet minuta igre u drugom dijelu u dobroj situaciji se našao Lukas Toreira, ali je njegov udarac završio pored stative gola domaćih.

Udineze je potom zaprijetio preko Beta, da bi u 78. minutu blizu postizanja gola bio i Nahuel Molina, ali i ovaj put timu iz Udina nedostajalo je malo više preciznosti za promjenu rezultata.

Đerar Delofeu je u 85. minutu u svom stilu promiješao odbranu “Viole”, uputio prizeman udarac, ali je Bartolomej Dragovski sačuvao mrežu te su bodovi otišli u Firencu.

Sasuolo je dočekao novajliju u ligi ekipu Salernitane sa 1:0, a domaći fudbaleri su prvu priliku imali u 17. minutu kada je šutirao Maksim Lopez, ali je gostujući golman dobro reagovao.

Salernitana je uzvratila preko Mamadua Kulibalija, ali je ovaj put na pravom mjestu bio Andrea Konsilji te nije bilo promjene rezultata, a tako je ostalo i do kraja prvog dijela.

Presudni trenutak na utakmici dogodio se u 53. minutu kada je Domeniko Berardi ispratio centaršut Žeremija Boge i udarcem glavom ostavio nemoćnog Vida Beleca.

Pokušala je Salernitana do kraja na razne načine da stigne do poravnanja rezultata, ali se domaći nisu dali iznenaditi, pa će novajlija priliku da osvoji neke nove bodove morati potražiti u nastavku takmičenja.

U trećem meču današnjeg dijela programa Empoli je u izuzetno zanimljivoj i efikasnoj utakmici savladao Bolonju sa 4:2. Kevin Bonifaci je u prvom minutu zatresao svoju mrežu te je domaća ekipa stigla do vođstva.

Na izjednačenje se čekalo svega deset minuta kada je pogodio Musa Barou. Mogli su gosti u 24. minutu do potpunog preokreta, ali je Marko Arnautović propustio priliku iz penala. Nakon toga, u 32. minutu Andrea Pinamonti je vratio prednost Empoliju.

Nedim Bajrami je u 53. minutu iskoristio jedanaesterac za 3:1, a goste je u igru vratio Arnautović u 77. minutu susreta.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u 90. minutu kada je gol postigao i Samuele Rici za konačnih 4:2.