Votford razbio Mančester junajted, kiša golova u remiju Barnlija i Kristal Palasa

Danas je u poslijepodnevnom terminu odigrano pet utakmica 12. kola engleske Premijer lige. Najzanimljivije je bilo u meču u kom je Votford savladao Mančester junajted sa 4:1, te u okršaju Barnlija i Kristal Palasa koji je završen neriješeno 3:3.

Votford je priliku da dođe do prednosti imao već nakon 11 minuta igre kada je dosuđen jedanaesterac za domaće, ali je David de Hea zaistavio udarac Ismaila Sara.

Votford je do vođstva stigao u 28. minutu kada je Emanuel Denis lijepo uposlio Džošuu Kinga koji je lijevom nogom zatresao mrežu “Crvenih đavola“. Ismaila Sar se iskupio za promašeni jedanaesterac u 44. minutu kada je pogodio za 2:0 nakon dodavanja Kika.

Krenuo je Mančester junajted u drugom poluvremenu snažnije, a u 50. minutu je Kristijano Ronaldonabacio” loptu za Donija van de Beka koji je iz neposredne blizine glsvom zakucao loptu u gol.

Nastavili su se siloviti napadi Mančester junajteda, Ben Foster je bio na mukama, ali promjene rezultata nije bilo. U 69. minutu Hari Megvajer je zaradio drugi žuti karton te je i to dodatno uticalo da “Crveni đavoli” ostanu bez bodova u ovom meču. Na 3:1 je povećao Žoao Pedro u drugom minutu sudijske nadoknade, a sudbinu ekipe Ole Gunara Solskjera, a možda i njegovu ličnu, zapečatio je Emanuel Denis golom u posljednjim sekundama meča.

Vrlo interesantan duel odigrali su Barnli i Kristal Palas, a viđeno je čak šest pogodaka, od toga pet u prvom poluvremenu. Kristijan Benteke je u osmom minutu doveo Kristal Palas do prednosti, ali je Ben Mi u 19. izjednačio nakon asistencije Ešlija Vestvuda.

Kris Vud je u 27. minutu donio Barnliju potpuni preokret, ali je Benteke bio vrlo raspoložen na današnjoj utakmici te je u 36. minutu postigao svoj drugi gol za 2:2.

Ludilo u prvom poluvremenu završeno je golom Marka Guehija u 42. minutu kada je Kristal Palas opet stigao do prednosti sa kojom je i otišao na odmor.

Konačnih 3:3 postavio je Maksvel Korne golom u 49. minuti, a asistent je ovaj put bio Džejms Tarkovski.

Vrlo uzbudljiv meč odigrali su Njukasl i Brentford, a takođe je završen neriješenim rezultatom 3:3. Džamal Laseles je u 10. minutu doveo Njukasl do prednosti, a samo minut kasnije izjednačio je Ivan Toni. Preokret Brentfordu donio je Riko Henri u 31. minutu, a za novo izjednačenje pobrinuo se Brazilac Žoelinton šest minuta prije kraja prvog poluvremena.

Laseles je u 61. minutu nespretno reagovao i postigao autogol, a konačnih 3:3 postavio je Alan San-Maksimin u 75.

Aston Vila je savladala Brajton sa 2:0, Vulverhempton je bio bolji od Vest Hema sa 1:0, dok je Norvič savladao Sautempton sa 2:1.