Mario Baloteli

Fudbaleri Monce danas su u derbiju 16. kola Serije B na domaćem terenu pobijedili Salernitanu ubjedljivim rezultatom 3:0.

Već u četvrtom minutu meča Mario Baloteli je postigao pogodak za novi klub, poslije ubacivanja Karlosa Augusta. Italijan je nakon asistencije mladog Brazilca bez većih problema smjestio loptu u praznu mrežu gostiju.

U nastavku su pogađali još Antonino Barila u 45. i rezervista Marko Armelino u 95. minutu sudijske nadoknade.

Baloteli će poslije neuspješne epizode u klubu iz rodnog grada Breše, pokušati oživjeti karijetu u drugom razredu italijanskog fudbala.

Posljednji zvanični meč “Super Mario” odigrao je 9. marta ove godine protiv Sasuola u gostima, kada je Breša izgubila 3:0. Zadnji gol postigao je 5. januara 2020. u porazu protiv Lacija od 2:1 na domaćem terenu.