Vukovi na krilima Himeneza savladali Sautempton

Vulverhempton je u okviru šestog kola Premijer lige Engleske savladao Sautempton kao gost rezultatom 1:0.

Gosti su već u prvoj minuti zaprijeti preko Nelsona Semeda, ali je tada Portugalca zaustavio Aleks Mekarti. Vuvlerhempton je tada nagovijestio kako će izgledati ovaj susret, ali je ipak pred kraj prvog poluvremena Sautempton zatresao njihovu mrežu. Nejtan Redmond je pogodio metu, no pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

U drugom poluvremenu nakon dvije neiskorištene prilike domaćih, Vulverhempton je stigao do prednosti. Raul Himenez se izborio za prostor za udarac i matirao tada nemoćnog Mekartija za ispostaviće se, konačnih 1:0 za goste.

Do kraja je Sautempton preko Šejna Longa mogao do izjednačenja u 81. minuti, ali napadač “Svetaca” nije uspio svom timu donijeti bod.

Vulverhempton je tako stigao do svoje druge pobjede u ovoj sezoni i u sljedećem kolu igraju protiv Njukasla, dok Sautempton još uvijek nije slavio u novoj sezoni, a slijedi im gostovanje Čelsiju.