Ekipa Borusije Menhengladbah savladala je na domaćem terenu ekipu Borusije Dortmund sa 1:0 u šestom kolu njemačke Bundeslige.

Igrači Borusije Dortmund poveli su sa 1:0 već u osmom minutu, no pogodak Matsa Humelsa je poništen zbog ofsajda. Tokom prvog poluvremena nije bilo puno dešavanja sve do same završnice.

Domaći igrači su stigli do vođstva u 37. minutu kada je Denis Zakarija naletio na jednu loptu isa nekih deset metara zakucao je pored lijeve stative iza leđa golmana gostiju za 1:0.

Još veći problemi za Borusiju Dortmund uslijedili su četiri minuta kasnije kada je Mahmud Dahud dobio drugi žuti karton i tako su gosti ostali sa igračem manje. Novu priliku za domaći tim propustio je Luka Nec u 56. minutu, no njegov šut sa oko deset metara izblokirao je jedan od protivničkih igrača.

Bril Embolo je nakon kornera bio najviši u skoku, ali je poslao loptu iznad gola. Posljednju šansu da mogu do boda za Borusiju Dortmund nije iskoristio Torgan Azar jer je sa par metara glavom šutirao preko gola.

U narednom kolu Borusija Dortmund dočekuje Augzburg, a Borusija Menhengladbah gostuje Volfsburgu.