REUTERS/Alessandro Garofalo

Danas je u okviru 14. kola Premijer lige Čelsi savladao Votford rezultatom 2:1, dok je Liverpul deklasirao Everton u gradskom derbiju rezultatom 4:1.

Potpuno u drugi plan je pala utakmica u Votfordu kada je u 13. minuti jedan navijač imao srčani udar, zbog čega je meč prekinut na pola sata.

Ipak, nakon što se meč nastavio Čelsi je došao do prednosti. Igrao se 29. minut susreta kada je Kai Haverc nesebično uposlio Mejsona Maunta koji je pogodio mrežu domaćih.

Pred kraj prvog poluvremena Votford je stigao do izjednačenja. Na udarac se namjestio Emanuel Denis i matirao Eduarda Mendija.

Pobjedu Čelsiju donio je Hakim Ziješ 15 minuta prije kraja kada je Maunt bio u ulozi asistenta.

Liverpul je deklasirao Everton na “Gudison parku” rezultatom 4:1.

Gosti su u prednost došli u devetoj minuti, kada je na asistenciju Endrua Robertsona, kapiten Liverpula Džordan Henderson matirao imenjaka na golu Evertona Džordana Pikforda.

Deset minuta kasnije sjajni Henderson je bio asistent, a realizator akcije Mohamed Salah za udvostručenu prednost Liverpula. Pred kraj prvog dijela Everton je uspio smanjiti prednost Liverpula, a strijelac je bio Demaraj Grej.

U 64. minuti Salah je postigao svoj drugi gol na meču i ponovo povećao prednost “Redsa”, a ubjedljivu pobjedu gostima donio je Diogo Žota u 79. minuti.