Osasuna je u okviru 20. kola Primera lige pobijedila Granadu rezultatom 2:1. Apsolutni heroj domaćih bio je Ante Budimir koji je postigao dva pogotka.

Prvo poluvrijeme ostalo je u potpunosti u znaku Ante Budimira koji je postigao dva gola. Najprije je hrvatski fudbaler doveo Osasunu u prednost nakon što je odbrana Granade loše reagovala.

Sjajno se Budimir snašao u kaznenom prostoru Granade i u 38. minuti i glavom još jednom matirao Rui Silvu za vođstvo Osasune 2:0.

Samo pet minuta u drugom poluvremenu trebalo je Granadi da smanji na 2:1. Odbila se lopta do Luisa Havijera Suareza Čarisa koji je iskoristio poklon i dobro se snašao, te poslao loptu u mrežu.

U 71. minuti ispred Rubena Garsije jedan od defanzivaca Granade je izbacio loptu i otklonio opasnost. Međutim, domaći igrači signalizirali su igranje rukom, što je Havijer Estrada Fernandez morao provjeriti i uz pomoć VAR-a odlučio da ipak ne bude jedanaesterac za Osasunu, koja je do kraja ipak postigla treći gol i tako ovjerila pobjedu.

Učinio je to Džon Monkajola preciznim udarcem sa ivice kazenog prostora u 87. minuti. Dvije minute kasnije fudbaler domaćih Fakundo Rokaglija zaradio je drugi žuti karton, odnosno crveni, ali to nije uticalo na konačan ishod.

Granada u sljedećem kolu dočekuje Seltu Vigo, dok Osasuna gostuje Betisu.