Arsenal pobjedom pokazao put Vest Bromviču ka Čempionšipu (VIDEO)

Fudbaleri Arsenala savladali su na domaćem terenu ekipu Vest Bromviča sa 3:1 u okviru 35. kola engleske Premijer lige.

Prvu veliku priliku na utakmici propustili su gosti preko Mateusa Pereire koji je šutirao pored lijeve stative. U 29. minuti Bukajo Saka je poslao loptu do Emil-Smit Roua koji je sjajno lijevom nogom pogodio za vođstvo na ovoj utakmici.

Šest minuta kasnije Nikolas Pepe poslao je pravu bombu sa ruba šesnaesterca u lijeve rašlje i tako udvostručio prednost Arsenala na ovom meču.

Do kraja poluvremena Saka se našao u izglednoj šansi, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Drugo poluvrijeme donijelo je bolju igru gostiju, koja je krunisana u 67. minuti nakon solo prodora Pereire, loptu je poslao u donji desni ugao i tako smanjio prednost na 2:1.

Konačan rezultat ove utakmice postavio je Vilijan iz prekrasno izvedenog slobodnog udarca.

Narednu utakmicu Arsenal igra protiv Čelsija, dok Vest Bromvič dočekuje ekipu Liverpula.