U okviru 22. kola engleske Premijer lige svoje susrete su odigrali Aston Vila i Vest Hem, te Lids i Everton. “Čekićari” su slavili 3:1, dok su “Karamele” upisale trijumf rezultatom 2:1.

Između 28. i 30. minuta na meču, ekipa “Lavova“ iz Birmingema je preko Rosa Barklija i sjajnog Olija Votkinsa imala dvije odlične prilike da povede u ovom susretu, međutim mreža je mirovala. Nisu igrači Vile uspjeli materijalizovati svoje šanse, te je poslije prvih 45 minuta rezultat bio 0:0.

Uspio je Vest Hem u 54. minutu preko Tomaša Součeka da povede sa 1:0. Šest minuta kasnije i novajlija kod “Čekićara“ se upisao u strijelce, Džesi Lingard je pogodio na svom debiju, a Vest Hem je poveo sa 2:0. Votkins je dao počasni gol za domaće u 81. minutu. Do kraja je Lingard još jednom, u 84. minutu zatresao mrežu Vile. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat, 3:1 za Vest Hem.

Aston Vila će u idućem kolu dočekati Arsenal, a Vest Hem igra protiv Fulama.

Everton je na najbolji mogući način otvorio meč. Lukas Din je poslao pas, a Gilfi Sigurdson je u 9. minutu zakucao loptu nisko po sredini gola za 1:0. Igrala je sjajno ekipa Karla Anćelotija, dok Lids nije ličio na sebe, bilo je dosta konfuzije u redovima “Bijelih“.

Onda pred kraj prvog poluvremena, u 41. minutu opet su “Karamele“ povele izgledan napad, loptu iz kornera je pokupio Ben Godfri i prebacio glavom, a Dominik Kalvert-Luin ju je lagano zakucao u mrežu, Everton je vodio 2:0 što je bio i rezultat prvog poluvremena.

Lids je u 47. minutu preko Rafinje smanjio prednost Evertona na 2:1. On je primio dugu loptu u šesnaestercu, koju je poslao Patrik Bamford, te je savladao golmana šutem u donji lijevi ugao. Međutim, ispostavilo se da je to sve što je ekipa Marsela Bjelse bila sposobna da uradi. Ostalo je 2:1 za Everton.

Lids će u idućem kolu biti domaćin Kristal Palasu, a Everton gostuje Mančester junajtedu.