Photo by Alberto Lingria/Xinhua/StarSport

Atalanta je na domaćem terenu bez većih problema savladala Kaljari, a rezultat je glasio 5:2.

Tim iz Bergama je bolje otvorio meč i poveo već u sedmom minutu. Hose Palomino je poslao sjajan pas po zemlji, a Luis Muriel se našao u situaciji jedan na jedan sa protivničkim golmanom, te lako pogodio za 1:0. Atalanta je nastavila napadati, a u nastavku su imali još par ozbiljnih prilika. U 20. minutu, Muriel je glavom šutirao malo preko gola, a Marten De Ron je dva minuta kasnije pogodio prečku.

Ipak, Kaljari je uspio da se rezultatski vrati u meč. Poslije kornera kojeg je u 24. minutu izveo Razvan Marin, najbolje se snašao iskusni Dijego Godin, koji glavom pogađa za izjednačenje.

Ovaj gol nije mnogo poremetio Atalantu, koja je ubrzo ponovo uspostavila terensku inicijativu, te još jednom došla do prednosti. U 29. minutu, Papu Gomez je sjajno šutirao desnom nogom sa oko 20 metara udaljenosti, a protivnički golman je bio nemoćan. Rezultat je u tom momentu bio 2:1 za domaćine. Osam minuta kasnije, “Crno-plavi” su udvostručili vođstvo. Robin Gosens je asistirao do Marija Pašalića, koji je lako pogodio za 3:1. U 42. minutu, izabranici Đanpjera Gasperinija su došli do novog pogotka. Poslije dobrog prodora po lijevoj strani šesnaesterca, Duvan Zapata je šutirao u golmanov lijevi ugao, te pogodio za 4:1.

Drugo poluvrijeme se nastavilo u istom tonu. Domaći su bili konkretniji, ali Kaljari je postigao prvi pogodak. U 52. minutu, nakon asistencije Karalamposa Likođanisa sa lijeve strane, Žoao Pedro je šutirao iz prve i smjestio loptu u mrežu, smanjujući rezultat na 4:2. Iako su u nastavku imali još nekoliko prilika, ovaj gol je ipak bio sve što su gosti sa Sardinije uspjeli uraditi do kraja utakmice. Konačan rezultat je postavio Sam Lamers golom u 81. minutu.

Atalanta je bez poraza u prva tri kola, a sljedeću utakmicu će igrati protiv Lacija.