U okviru 17. kola Primere, Atletik Bilbao je na svom terenu savladao Elče sa 1:0.

Početak je protekao u ispitivanju snaga, a domaćini su postepeno preuzimali inicijativu i postajali konkretniji, iako je posjed lopte bio gotovo izjednačen.

Do pogotka je došlo u 25. minutu. Nakon strpljivo građene akcije, Oskar de Markos je sa desne strane šesnaesterca pronašao Ikera Munijaina, koji je iz prve zatresao mrežu protivnika.

Baskijci su nastavili sa boljom igrom i mogli su udvostručiti vođstvo deset minuta kasnije, no Edgar Badija je dobro odbranio pokušaj Injakija Vilijamsa sa vrha kaznenog prostora. Ovo je bilo i posljednje uzbuđenje u prvom poluvremenu.

Drugi dio igre se nije previše razlikovao od prvog. Domaćinima je poništen gol u 53. minutu jer se Raul Garsija našao u nedozvoljenoj poziciji, a pet minuta kasnije, odbrana Elčea je osujetila još jedan pokušaj Vilijamsa.

Isti igrač je bio uporan, ali nije imao sreće, u 73. minutu je pogodio stativu nakon sjajnog driblinga, a Elče je svoju jedinu izglednu šansu imao na samom kraju meča, no defanzivci Atletik Bilbaa su uspjeli blokirati pokušaj Emilijana Rigonija i nakon posljednjeg sudijskog zvižduka na semaforu je stajalo 1:0.

U narednom kolu, Baskijci će na svom terenu dočekati Barselonu, a njihovi današnji protivnici će ugostiti Hetafe.