Atletik Bilbao razbio Kadiz u gostima (VIDEO)

Atletik Bilbao je u okviru 23. kola Primera lige savladao Kadiz na gostujućem terenu rezultatom 4:0.

Goste je već u četvrtoj minuti u prednost doveo Alehandro Berenguer nakon što je sam završio akciju koju je i pokrenuo. Nije se igralo dosta nakon toga, a na semaforu je već pisalo 0:2. Ovaj put pogodio je Unai Lopez iz slobodnog udarca.

Pola sata se igralo kada je može se reći, već sve bilo rješeno. Berenguer je nakon sjajne akcije “bocnuo” golmana i postigao svoj drugi, a Atletikov treći gol na utakmici za ubjedljivih 3:0 na poluvremenu.

Kako se igralo u prvom, tako se nastavilo i drugo poluvrijeme. Nakon samo šest minuta igre u drugom dijelu nestvarno lako je ispala odbrana Kadiza i Inaki Vilijams je izašao sam ispred golmana i rutinski ga matirao za četvrti gol Baskijaca.

Moglo je do kraja biti i ubjedljivije, ali je rezultat ostao i više nego ubjedljivih 4:0 za Atletik Bilbao koji u sljedećem kolu igra protiv Viljareala. Kadiz sa druge strane ima novi težak ispit, protiv Barselone na “Kamp nou stadionu“.