REUTERS/Juan Medina -

Atletiko Madrid je u 37. kolu Primere pobijedio Osasunu na svom terenu rezultatom 2:1 nakon preokreta.

Apsolutnu dominaciju i inicijativu su imali domaći kako u prvom poluvremenu, tako i tokom čitavog meča i to im se isplatilo tek pred kraj susreta. Prvu priliku su imali u desetoj minuti kada je Serhio Herera odbranio udarac Luisa Suareza. Urugvajac je i u 16. minuti imao dobru situaciju, ali je ponovo Herera bio na visini zadatka, a potom Anhel Korea nije iskoristio odbijanac.

U 22. minuti je Suarez pogodio stativu, a i nakon toga su se šanse ispred gola Osasune rjeđale, međutim nisu bili preciznim kako Korea, tako i Saul u nekoliko navrata.

Nakon tačno sat vremena igre na satu, Stefan Savić je zatresao mrežu Osasune, no nakon intervencije VAR-a, gol je poništen zbog nedozvoljene pozicije u kojoj se našao crnogorski fudbaler. Pogodio je Atletiko i u 68. minuti, ali je tada Janik Karasko bio u ofsajdu.

Osasuna je šokirala “Jorgandžije” u 74. minuti kada je Ante Budimir nakon izgrađene akcije doveo goste u prednost. Odbranio je Jan Oblak njegov udarac, ali je lopta prije toga prešla gol liniju.

Do izjednačujućeg pogotka Atletiko Madrid je stigao u 82. minuti. Sjajno je Žoao Feliks uposlio Renana Lodija, a ovaj snažnim i preciznim udarcem donio nadu domaćima da mogu do preokreta.

Do velikog slavlja Atletiko je stigao u 88. minuti. Karasko je odlično uposlio Suareza koji nije mogao promašiti ovakvu priliku.

Atletiko Madrid je sa ova tri boda došao na korak od titule, pošto im je potrebna još jedna pobjeda u sljedećem kolu protiv Valjadolida u gostima.