Atletiko novom pobjedom povećao prednost u odnosu na Real Madrid (VIDEO)

Atletiko Madrid je u okviru 23. kola Primere pobijedio Granadu na gostovanju rezultatom 2:1.

Bile su “Jorgandžije” bolje i u prvom poluvremenu, no nije bilo golova. U prvom planu u prvih 45 minuta bio je golman Granade Rui Silva koji se istakao sa nekoliko odličnih intervencija.

Napadi Atletiko Madrida isplatili su se prvi put u 63. minuti. Markus Ljorente je prihvatio loptu na ivici kaznenog prostora i preciznim udarcem lijevom nogom prvi put zatresao mrežu Granade.

Poprilično su se gosti namučili da dođu do prednosti ovdje. Dvije minute kasnije nakon kornera i velike gužve ispred Jana Oblaka, Jangel Herera je uz pomoć bloka prevario slovenačkog golmana.

Sa obzirom da je blok pomogao Granadi da dođe do izjednačenja, u 74. minuti desila se obratna situacija. Anhel Korea je bio taj koji je šutirao, a Rui Silva ostao potpuno nemoćan nakon što je lopta promijenila smjer.

Atletiko je ovom pobjedom nastavio svoju šampionsku trku i u sljedećem kolu igraju protiv Levantea, dok Granada gostuje Ueski.